Igor Angellovskit nuk po i ecë askund, e largojnë edhe nga Kazakistani

Igor Angellovskit nuk po i ecë askund, e largojnë edhe nga Kazakistani

Pas Goricës edhe Kaspi nga Kazakistani e shkarkon trajnerin Igor Angellovskin. Ish seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut nuk po arrin të gjej vetën në asnjë skuadër që nga largimi prej punës së seleksionuesit.

Drejtuesit e ekipit nga Kazakistani sot e kanë larguar nga detyra e trajnerit, Angellovskin dhe e kanë falenderuar.

Ndërkohë në deklaratën e Angellovskit thuhet se ai vetë ka dhënë dorëheqje, pasi ka qenë i pakënaqur me situatën në klub dhe se nuk ka dashur ta humbë emrin e tij si trajner.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif