De Jong po përgatitet për t’iu bashkuar Unitedit

Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong po përgatitet për një kalim te Manchester United.

Klubi pretendohej se ishte i hapur për ta lënë atë të largohej gjatë verës në mënyrë që të shkurtonte faturën e pagave të tyre.

Edhe pse vetë De Jong donte të qëndronte në Spanjë dhe u përgjigj kritikëve që e akuzuan atë për refuzimin e uljes së pagave.

Kështu që tani fakti se ai pretendohet se ka ndryshuar mendje, pasi pretendimet nga Sporti janë anuluar çdo përpjekje për të ulur pagën e tij, nuk ka shkuar mirë në klub.

Mesfushori mund të ketë mbetur i impresionuar nga skuadra e Erik ten Hag këtë sezon.

United ka fituar tre ndeshjet e fundit në Ligën Premier dhe është i katërti në tabelë.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif