Bellingham i shqetësuar pas lëndimit të Vinicius Jr!

Bellingham i shqetësuar pas lëndimit të Vinicius Jr!

Lëndimet janë një çështje që shqetëson shumë tifozët e Real Madridit, si dhe stafin e trajnerëve të Real Madridit, të cilët do të duhet të bëjnë ‘magji’ për të përfunduar në mënyrë të mirë këtë vit 2023.

Demtimet e Eduardo Camavinga dhe Vinicius Jr janë dy goditje shumë të rënda për dhomën e zhveshjes së bardhezinjve, e cila është e prekur emocionalisht, pasi janë dy lojtarë me rëndësi të madhe brenda skuadrës.

Carlo Ancelotti, i vetëdijshëm për këtë, po punon së bashku me mjekët e ekipit Merengue për të vazhduar rikuperimin e personelit, veçanërisht për ndeshjen kundër Cádiz fundjavën e ardhshme.
Një nga ata që do të mund të arrinte në atë duel, nëse gjithçka vazhdon të ecë në mënyrë të kënaqshme, do të jetë Jude Bellingham, i cili ka munguar në dy ndeshjet e fundit zyrtare të Real Madridit.
Anglezi, i cili ka punuar ditët e fundit me grupin, do të duhet të japë më shumë nga vetja në fushë, pasi madrilenët humbin shumë gola dhe marramendje pa Vinicius, diçka që ai vetë e ka kujtuar.

“Është gjëja më e keqe për futbollin, dëmtimet. Ne humbasim shumë ndeshje shënuese dhe shumë gola pa Vinin,” ishte ajo që Jude Bellingham u shpreh në Valdebebas së bashku me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës.

MARKETING