Antonio Conte hedh dyshime mbi të ardhmen e tij si trajner i Tottenhamit

Antonio Conte hedh dyshime mbi të ardhmen e tij si trajner i Tottenhamit

Antonio Conte mbetet i paangazhuar kur bëhet fjalë për të ardhmen e tij si trajner i Tottenham Hotspur, duke dhënë një tjetër përgjigje të fshehtë për pyetjet mbi kontratën e tij.

Trajneri italian, i cili mori frenat e Spurs në nëntor 2021, është i lidhur me kontratë vetëm deri në fund të sezonit aktual.
Asnjë rinovim nuk është rënë dakord ende, në mes të një lufte të vazhdueshme për qëndrueshmëri në Ligën Premier, dhe 53-vjeçari mbetet i gatshëm të spekulojë nëse ai do të jetë në Londrën veriore përtej verës.

I pyetur sërish për të ardhmen e tij pasi pa Spurs të humbin 4-2 nga Manchester City, pasi ishin në epërsi 2-0.
“Sigurisht që në aspektin personal është një sezon i vështirë për atë që ndodhi, por tani kjo situata nuk është e rëndësishme”, ka thënë fillimisht Conte.

“Kjo situatë është gjendja ime personale dhe do të ketë kohë për të marrë vendimin e duhur për mua, për të ardhmen, për familjen time, por kjo situatë nuk ndikon në punë dhe nuk ndikon në ekip. Jam vërtet i fokusuar. Për këtë aspekt unë jam një kafshë sepse jam shumë i fokusuar”.

“E di se cila është detyra ime në këtë situatë dhe më pas po punoj shumë sepse dua të përmirësohem. Dua të përmirësoj ekipin dhe klubin me vizionin tim, me idenë time, me sugjerimet e mia. Atëherë me siguri e shohim”.
“Unë jam plotësisht në situatën e re dhe e di që detyra ime është të jem pjesë e këtij procesi dhe të përpiqem, me një ekip në tranzicion, të filloj të bëhem solid dhe të ndërtoj një themel të fortë dhe të përpiqem të ndërtoj një ekip të gatshëm për të luftuar të fitojë”, përfundoi italiani.

Spurs do të rikthehet në aksion të hënën kur do të luajnë në udhëtim te rivalët londinez, Fulham, ndërsa një tjetër takim me Cityn është në kalendar përpara se skuadra e Contes të përballet me Milanin në ndeshjen e parë të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve më 14 shkurt. /Telegrafi/

MARKETING