Zyrtare: Bundesliga me pesë ekipe në Champions League sezonin tjetër

Zyrtare: Bundesliga me pesë ekipe në Champions League sezonin tjetër

Bundesliga tashmë ka zyrtarisht vendin e pestë të Ligës së Kampionëve të siguruar për sezonin e ardhshëm.

Pas zgjerimit dhe riformatimit të Ligës së Kampionëve, Bundesliga bëhet liga e dytë që fiton vendin e pestë në kompeticionin më të madh në botë. Përveç tyre, edhe Serie A ka pesë ekipe në Champions sezonin tjetër, përcjell GazetaBlic Sport.

Stuttgart, Leipzig dhe Borussia Dortmund siguruan sonte Ligën e Kampionëve 2024/25.

Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen janë dy ekipet tjera që do marrin pjesë nga Bundesliga në këtë garë sezonin e ardhshëm.

MARKETING