Xhaka dëshiron qëndrimin te Arsenali

Xhaka dëshiron qëndrimin te Arsenali

Futbollisti kooavar Granit Xhaka, ka nisur negociatat për rinovimin e kontratës me skuadrën e Arsenalit.

Ai ka deklaruar se dëshiron të fitoj trofe me Arsenalin dhe se nuk do ta lër derisa të arrij këtë sukses.

“Dua të arrijë diçka me këtë klub, diçka të madhe. Dhe deri atëherë, nuk dëshirojë ta lë”, tha Xhaka.

Xhaka po shkëlqen këtë edicion me “Topgjinët” dhe është shëndrruar në një lider për skuadrën e Arsenalit.