Xavi Hernandez: Barcelona nuk krahasohet me Real Madrid

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në La Liga, atë ndaj Getafe në shtëpi. Blaugranat udhëheqin kampionatin me tre pikë më shumë se rivalët e përjetshëm të Real Madrid, mirëpo tekniku Xavi këmbëngul se skuadra e tij nuk matet me madrilenët dhe se garën e vërtetë e ka me veten. Sakaq, në konferencë, Xavi nuk iu shmang dot pyetjeve për Dani Alves i cili aktualisht është në paraburgim pasi akuzohet për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare.

Unë nuk dua që Barcelona të krahasohet me Real Madrid, gjithë garën e kemi me veten tonë dhe më duket se jemi më mirë se më parë. Duhet të ruajmë këtë nivel dhe nuk shohim se çfarë bëjnë të tjerët.

MARKETING