Vriten tre ushtarë amerikanë në Jordani

Vriten tre ushtarë amerikanë në Jordani

Tre trupa amerikane janë vrarë dhe 25 janë plagosur në një sulm me dron në Jordani.

Sulmi me dron goditi një bazë në verilindje në shtetin jordanez, pranë kufirit me Sirinë.

Identitetet e pjesëtarëve të shërbimit ushtarak që vdiqën do të zbulohen pas 24 orëve, raporton skynews.

E gjithë kjo pasi së pari do të informohen të afërmit e tyre, thonë zyrtarët amerikanë.

Raportohet se këtë krimet e kanë kryer grupet militante radikale të mbështetura nga Irani që veprojnë në Siri dhe Irak.

Ndryshe, incidenti shënon një përshkallëzim të madh të konfliktit të zhurmshëm në Lindjen e Mesme që nga fillimi i luftës në Gaza.

MARKETING