(VIDEO) Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

(VIDEO) Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

Në shtetin amerikan të Ohios, pranë qytetit East Palestine, një tren mallrash ka dalë jashtë shinave të trenit.

Një tren ka shkaktuar një zjarr të madh dhe me këtë rast është bërë evakuimi i banorëve në një rreze prej 1.6 kilometrash nga St. James.

Sipas informacioneve jozyrtare, treni është përplasur me një pikë karburanti pasi ka dalë nga shinat.

Ende nuk dihet shkaku i daljes nga binarët, ashtu se çfarë ai transportonte.

Deri më tani nuk ka informacione për të lënduar. /Telegrafi/