(VIDEO) Hamasi depërton në territorin izraelit

(VIDEO) Hamasi depërton në territorin izraelit

Videot që qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë luftëtarë palestinezë në territorin izraelit.

Një nga videot tregon sulmin e sulmuesve në Kibbutz Bari.

Më herët, ushtria izraelite tha se një numër i luftëtarëve palestinezë ishin “infiltruar” në Izrael nga Rripi i Gaza-s, pa dhënë informacione të mëtejshme.

Një banor i vendbanimit Be’eri tha për mediat izraelite se sulmuesit ishin në rrugët e një qyteti të vogël pranë kufirit me Gaza-n.

Gjithashtu u publikuan video të palestinezëve që transportonin automjete të ushtrisë izraelite në Gaza, si dhe video të luftëtarëve të Hamasit që kapnin një ushtar izraelit.

Një nga videot, që thuhet se është e pakonfirmuar, tregon një parashutist që dyshohet se përpiqet të hyjë në tokën izraelite.

Gjithashtu, Reuters publikoi një foto të palestinezëve me një automjet të blinduar të ushtrisë izraelite në zjarr. /tesheshi.com/

 

MARKETING