Valmir Nafiu largohet nga Shkëndija, huazohet në ligën e dytë sllovake

Valmir Nafiu largohet nga Shkëndija, huazohet në ligën e dytë sllovake

Valmir Nafiu largohet nga Shkëndija. Sulmuesi anësor 28-vjeçar është transferuar te sllovakët e Kosices në formë huazimi deri në muajin qershor.

Lajmin e kanë bërë të ditur vetë klubi kuqezi, që njofton arritjen e akordit për huaziin 6-mujor të sulmuesit, i cili është pjesë e Shkëndijës prej verës së 2018-ës

Zgjidhje befasuese kjo e palëve, pasi Kopsice militon në ligën e dytë sllovake dhe mban përkohësisht vedin e dytë, duke qenë pretendente për t’u rikthyer në Superligë.