Tottenhami mposhtet në shtëpi nga Aston Villa

Tottenhami mposhtet në shtëpi nga Aston Villa

Tottenham Hotspur është mposhtur në shtëpi nga Aston Villa në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 17-të në Premierligë.
Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Tottenham Hotspur” përfundoi me rezultat 0-2.

Golat për skuadrën mysafire i shënoi Buendia dhe Luiz.

Pas kësaj humbje, Tottenhami mbetet i pesti me 30 pikë, kurse Aston Villa renditet i 12-ti me 21 sosh.

MARKETING