Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë godet Kroacinë

Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë godet Kroacinë

Kroacia sot është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.3 ballë.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti goditi në orë 09:47, në thellësi 10 kilometra, 36 kilomtera larg qytetit Rijeka.

Tërmetet janë shpeshtuar kohëve të fundit, që nga ai vdekjeprurës që goditi Turqinë dhe Sirinë, më 6 shkurt. Të martën Rumania po ashtu u godit nga një tërmet, dridhjet e të cilit u ndjenë edhe në Kosovë.