Tërmeti i fuqishëm, Rama: Një mision shpëtimi do të niset sot për në Turqi

Tërmeti i fuqishëm, Rama: Një mision shpëtimi do të niset sot për në Turqi

Shqipëria do të dërgojë një ekip shpëtimi drejt zonave të prekura nga tërmeti tragjik në Turqi.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i qeverisë Edi Rama, përmes një postimi në Twitter, ku shpreh ngushëllimet për jetët e humbura nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi pjesë të Turqisë dhe Sirisë.

Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan Rama.