Tërmeti i fuqishëm godet Pakistanin, lëkundje dhe në zonat kufitare me Iranin

Tërmeti i fuqishëm godet Pakistanin, lëkundje dhe në zonat kufitare me Iranin

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Pakistan. Zyra e Meteorologjisë së Pakistanit tha se lëkundjet e tërmetit u ndjenë dhe u regjistruan gjithashtu në zonat kufitare Pakistan-Iran. Tërmeti goditi provincën Balochistan dhe momentalisht nuk ka informacione për dëme materiale apo persona të lënduar.

“Epiqendra e tërmetit ishte 150 kilometra në veriperëndim të Quetta me një thellësi prej 35 km”, tha një zyrtar.

MARKETING