Ten Hag njofton për dy rikthime për ndeshjen ndaj Barcelonës

Ten Hag njofton për dy rikthime për ndeshjen ndaj Barcelonës

Me Manchester United duke u përgatitur për përballjen e tyre të rëndësishme dhe të shumëpritur në UEFA Europa League me Barcelonën, menaxheri Erik ten Hag u ka ofruar tifozëve një përditësim premtues.

Dy lojtarë që humbën ndeshjen e fundit të klubit në Premier League me Leicester për shkak të lëndimit janë kthyer në formë dhe janë në dispozicion për përzgjedhje.

I pari është Antony, nënshkrimi mega-monetar i klubit, shkruan Gazeta Express.
Braziliani, i cili u bashkua nga Ajax gjatë verës, ka munguar në tre ndeshjet e fundit të “Djajve të Kuq” në Premier League dhe ndeshjen e parë të raundit të playoffs me eliminim direkt për shkak të një dëmtimi në këmbë.

Megjithatë, Ten Hag tani mund ta thërrasë 22-vjeçarin kur gjigantët katalanas të vizitojnë Old Trafford.

Deri më tani, Antony nuk ka shijuar një sezon të shkëlqyeshëm, me anësorin e Selecaos që shënoi pesë herë dhe asistoi një gol që kur iu bashkua Manchester United. Megjithatë, ai mbetet një armë taktike vendimtare në sistemin e Ten Hag dhe mund të marrë minutazh kundër Barcelonës.

Lojtari tjetër që u rikuperua në kohë për këtë barazim është Harry Maguire. Anglezi humbi fitoren 3-0 ndaj Leicesterit të dielën, por do të kthehet në stol.