Supergol i Uzunit në fitoren e Granadas

Supergol i Uzunit në fitoren e Granadas

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, ka shënuar supergol për skuadrën e Granadas, që po synon kthimin në elitën e futbollit spanjoll.

Granada shënoi fitore në udhëtim te Villarreal B me rezultatin 2:0.

Uzuni, i cili e kompletoi një tjetër ndeshje, golin e 15-të të sezonit e realizoi në minutën e 28-të të ndeshjes.

Ai përfitoi nga një top, dhe me të parën gjuajti për golin e dytë të skuadrës së tij.

Granada ka 44 pikë në 26 ndeshje të luajtura.