Shpërthime në Sevastopol, sulmohet depoja ruse e naftës së Flotës të Detit të Zi

Shpërthime në Sevastopol, sulmohet depoja ruse e naftës së Flotës të Detit të Zi

Shpërthime të reja janë raportuar në qytetin e okupuar ukrainas, Sevastopol.

Shpërthimet raportohet se kanë ndodhur pranë Inkerman, ku gjendet depoja e naftës e Flotës së Detit të Zi.

Rusët u kanë bërë thirrje qytetarëve që të strehohen në objekte të sigurta.

Në rrjetet sociale tashmë janë publikuar imazhe të sulmeve dhe tymit në qiell.

Për momentin askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet në qytetin ukrainas, i cili kontrollohet nga pushtuesit rus.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme, Ukraina ka konfirmuar se ka kryer një sulm raketor në selinë e flotës ruse në Krime.

MARKETING