Shifër e ‘çmendur’ ja sa para i fitoi Tyson Fury mbrëmë ndaj Francis Ngannous

Shifër e ‘çmendur’ ja sa para i fitoi Tyson Fury mbrëmë ndaj Francis Ngannous

Boksieri Tyson Fury mbeti i pamposhtur në peshat e rënda, pasi triumfoi ndaj Francis Ngannous në mbrëmjen e së shtunës.

Boksieri britanik nuk e pati edhe lehtë ndaj kamerunasit, pasi ky i fundit e nokautoi në raundin e tretë.

Megjithatë, pas 10 raundeve, gjyqtarët vendosën që fitorja t’i takonte Furyt.

Ndërsa, nga kjo ndeshje Fury përfitoi plot 50 milionë dollarë.

Boksieri britanik mbetet i pamposhtur në peshat e rënda, me 34 fitore dhe një barazim.

Përndryshe, ky meç që u zhvillua në Arabinë Saudite nuk ishte i vlefshëm për ndonjë titull apo brez.

MARKETING