. Të Tjera Archives - TV-SHENJA

Të Tjera Archive

MUNDJE, SHKUPI PRET EUROPIANIN E JUNIORËVE NË TETOR

Nga ndërprerja e të gjitha kampionateve Europiane dhe Botërore për shkak të pandemisë Kovid 19, Federata e Mundjes Botërore ka sjell vendim për vazhdimin e garave ndërkombëtare nga muaji shtator. Kryeqyteti jonë duhej të priste Kampionatin Europian për junior nga 30 qershori …

Djokovic pozitiv në Covid-19

Reketi i njohur, Novak Djokovic, ka rezultuar pozitiv në testimet për Covid-19, përcjell lajmi.net. Nole nuk ka respektuar distancën sociale duke marrë pjesë në turneun Adria Tour. Në mesin e reketëve të tjerë që kanë rezultuar pozitiv janë edhe Borna Coric dhe …

KHF ÇAIR ME TRE PËRFORCIME

Klubi i hendbollit për femra Çair është përforcuar me tre hendbolliste të reja. Ana Marija Bozhinovska, Gabriela Kostadinovska dhe Arlinda Dinarica janë tre hendbollistet që kanë firmosur me skuadrën e Çairit. Bozhinovska vjen nga Vardari dhe ka qenë disa herë në listën …

Khabib vs Gaethje, dueli UFC 253, më 19 shtator

Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje raportohet se do të unifikojnë titullin e peshës së lehtë në një duel UFC 253, më 19 shtator. Gaethje e fitoi të drejtën për të sfiduar kampionin e padiskutueshëm Khabib, kur mposhti Tony Fergusonin në përballjen UFC 249 …