Romano: Mbappe ka nënshkruar kontratën me Real Madridin

Romano: Mbappe ka nënshkruar kontratën me Real Madridin

Kylian Mbappe do të jetë futbollist i ri i Real Madridit.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, ylli francez sot ka nënshkruar kontratën me Kampionin Evropian, shkruan IndeksOnline.

Palët janë marr vesh për të gjitha detajet e kontratës.

Reali do ta zyrtarizoj transferimin e Mbappes gjatë javës së ardhshme.

25-vjeçari muajin e kaluar ka njoftuar se do të largohet nga skuadra e PSG-së dhe nuk do ta vazhdoj kontratën e cila përfundon me 30 qershor.

MARKETING