Rio Ferdinand paralajmëron Cityn: Real Madrid është ekip i madh në Champions League

Rio Ferdinand paralajmëron Cityn: Real Madrid është ekip i madh në Champions League

Rio Ferdinand, ish-mbrojtësi legjendar i Mancehster United, foli për “BT Sport” për Manchester City pas fitores së tyre kundër Arsenalit me shifrat 4-1.

“Manchester City mund të fitojë çdo ndeshje që duhet të përballet dhe e ka treguar këtë edhe në sezonet e fundit, por në Champions League skuadra fantastike është Real Madrid.

Pavarësisht se si “Los Blancos” arrijnë në atë ndeshje, ne e dimë historinë që ata kanë në atë kompeticion dhe ata mund të bëjnjë një performancë të shkëlqyer nga asgjëja. Ata kanë lojtarë të klasit botëror dhe me përvojë për t’u përballur me Manchester City”, është shprehur Rio Ferdinand.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif