Reali nuk fiton në Sevilla, ngec në luftë për titull

Reali nuk fiton në Sevilla, ngec në luftë për titull

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një pikë nga stadiumi “Benito Villamarín” në Sevilla.
Madrilenët ndahen baras (0:0) me Betis-in, në ndeshjen që u përcoll nga 52.212 shikues.

Vendasit u mbrojtën me sukses dhe ndalën një pikë të madhe.
Në minutën e 12-tëp, anulohet goli i Karim Benzemas, pas shikimit të sistemit VAR, ku u pa devijimi i Rudigerit me krah ishte i parregullt.

Real ngec në luftë për titull, duke u renditur në vend të dytë me 53 pikë, nëntë me pak se lideri Barcelona dhe Betis zë vendin e pestë me 41.