Ramos u përgjigjet tifozëve, mohon akuzat se ka ofenduar Parisin

Ramos u përgjigjet tifozëve, mohon akuzat se ka ofenduar Parisin

Paris Saint Germain është eliminuar nga Liga e Kampionëve, pasi ka pësuar nga Bayern Munich.

Në dy ndeshjet e zhvilluara ndaj bavarezëve, PSG pësoi humbje 0-1 dhe 2-0 duke mos arritur të kaloj tutje në garën më të madhe evropiane për klube.

Por pas ndeshjes në Allianz Arena, u publikua një video ku tifozët e PSG-së akuzojnë Sergio Ramosin kinse spanjolli ka fyer Parisin.
Megjithatë tani ka ardhur reagimi i qendërmbrojtësit spanjoll nëpërmjet profilit të tij në Twitter duke mohuar akuzat.

“Zakonisht nuk ndalem në këto tema, por nuk dua të pranoj diçka që nuk ka ndodhur. Nuk them kurrë ‘Paris; në atë video, bëj një pasthirrmë zhgënjimi ‘psss’ ose ‘pfff’ në kontekstin e një shprehjeje që jemi mësuar ta themi në futboll”.