Përmbyset autobuzi me targa shqiptare në Kroaci, një i vdekur dhe 7 të plagosur

Përmbyset autobuzi me targa shqiptare në Kroaci, një i vdekur dhe 7 të plagosur

Aksidentohet një autobus me targa shqiptare në Kroaci.

Autobuzi u përmbys në një anë për shkak të motit të keq në mesnatë në rrugën kombëtare Split-Zagreb.

Mediat kroate raportojnë për një viktime nga aksidenti, i cili mund te jete shoferi i autobuzit.

Po ashtu jane plagosur edhe 7 pasagjere, te cilet u derguan ne spital.

Ndonese informacioni ende nuk eshte zytar, besohet se ne autobuz kane qene duke udhetuar 9 pasagjere.