Parshikimi i motit

Parshikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 3 deri në 10, kurse maksimalja do të arrijë nga 21 deri në 27 gradë Celsius.

Moti i qëndrueshëm dhe i thatë megjithatë nuk do të zgjasë shumë. Tashmë nga mesi i javës së ardhshme priten sërish reshje shiu.

Ndryshimi i motit do të fillojë ditën e mërkurë, më 1 maj, kur pasdite do të ketë kushte për paraqitje lokale të reshjeve të rrëmbyeshme dhe bubullima të rralla. Më shumë jostabilitet me reshje shiu dhe shtrëngata të shpeshta pritet të enjten.

MARKETING