Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në pjesët perëndimore do të jetë kryesisht me diell dhe i qetë, ndërsa në vendet lindore me diell me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -6 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 5 deri në 13 gradë.
Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.

MARKETING