Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe reshje të borës në gjithë vendin.

Reshje më të mëdha të borës pritet të ketë në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit, sidomos në vendet malore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 deri -1 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 5 gradë Celsius.