Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë paradite me diell dhe vranësira të pakta ndërsa pasdite priten reshje bore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -8 deri -1 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 1 deri 9 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -5 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 6 gradë Celsius.