Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe mot me diell dhe me paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Në vend të kësaj, proceset do të jenë në formën e një stuhie me reshje të forta shiu të rrëmbyeshëm (sasi e madhe në një kohë të shkurtër), erë e fortë dhe shfaqje të izoluar breshëri. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 27 deri në 34 gradë.

Në ditët në vijim pritet mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare, të martën nga perëndimi e më pas nga veriu. Pasdite do të ketë kushte për reshje të rralla të shiut dhe bubullima.

MARKETING