Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në pjesët malore do të ketë kushte për reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri 7, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius.

Të shtunën pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, ndërsa nga e diela pritet moti të jetë i qëndrueshëm.

MARKETING