` . Parashikimi i motit - TV SHENJA

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë dukuri të izoluar të reshjeve të rrëmbyeshme afatshkurta të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 22 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 29 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri 18 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 34 gradë.