Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi verilindor.
Temperatura minimale do të jetë në interval prej -13 deri në -4.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në -6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 3 gradë.