Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës perëndimore të vendit.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej -6 deri në 0, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 5 deri në 12 gradë celsius.

Gjatë natës së sotme dhe nesër do të ketë reshje lokale të borës.