Owen i pamëshirshëm ndaj tre lojtarëve të Liverpoolit për humbjen nga Bournemouthi

Owen i pamëshirshëm ndaj tre lojtarëve të Liverpoolit për humbjen nga Bournemouthi

Legjenda e Liverpoolit, Michael Owen, sulmoi Virgil van Dijk, Ibrahima Konate dhe Trent Alexander-Arnold për veprimet e tyre në ndeshjen ndaje Bournemouth.

Reds pësuan një disfatë zhgënjyese ndaj Cherrys, duke u dhënë një goditjeve shpresave të tyre për të përfunduar në topkatërshe në Ligën Premier. Dango Ouattara la Van Dijk të shtangur në krahun e djathtë, ndërsa Konate nuk ishte në gjendje të bllokonte harkimin e tij.

Kjo e la Phillip Billing të lirë, me yllin e Bournemouth që mbeti i pamarkuar nga Alexander-Arnold dhe realizoi me lehtësi. Liverpool nuk ishte në gjendje ta kthente atë deficit për të pësuar humbjen e tetë të sezonit, me Owen që drejtoi gishtin te treshja mbrojtëse.

“Virgil van Dijk shkon aty ku ju mendoni se nuk duhet, por më pas Konate mund ta shohë të gjithë skenarin”, deklaroi Oëen për Premier League Productions.

“Mendoj se është 50-50, mendoj se Konate përpiqet të vendoset për pozicion jashtë loje kur mund të shohë gjithçka para tij dhe duhet të rikthehet me sprint, pastaj Billing nuk markohet nga Alexander-Arnold”.

“Unë mendoj se Konate mund të bëjë më mirë këtu. Por, Trent humbet plotësisht njeriun e tij. Është një qëllim i kotë më pas, pasi Billing ishte tashmë aty”, ka shtuar më tej ai.

Reds patën mundësinë për të barazuar nga pika e bardhë, por Mohamed Salah në mënyrë të pashpjegueshme gjuajti topin jashtë