Notat e lojtarëve, Holandë 2-1 Turqi

Notat e lojtarëve, Holandë 2-1 Turqi

Holanda ka fituar me rikthim ndaj Turqisë me rezultat 2-1, për të kaluar në gjysmëfinale të Euro 2024.

Turqi shënuan fillimisht me Samet Akaydin në pjesën e parë, por holandezët u kthyen me golat e Stefan de Vrij dhe Coady Gakpo.

Sipas SofaScore, Holanda u paraqit më mirë duke u vlerësuar me notën 6.69, ndërsa Turqia pak më dobët me notën 6.80.

Dy lojtarët më të mirë në ndeshje ishin Memphis Depay me notën 7.9 dhe Stefan de Vrij me notën 7.5.

Paraqitje të mirë kishin dhe Cody Gakpo dhe Virgil Van Dijk, të dy me notën 7.2.

Te Turqia më i miri ishte Arda Guler me notën 7.6, ndërsa më i dobëti Abdulkerim Bardakci me notën 6.2.

https://www.sofascore.com/netherlands-turkey/aUbsfUb#id:11874021

MARKETING