Ndalohet një 29-vjeçar në Manastir, ka gjuajtur me armë qentë endacak

Ndalohet një 29-vjeçar në Manastir, ka gjuajtur me armë qentë endacak

MPB njofton se dje në ora 18:30 në Manastir, në rr. “Dimitar Ilievski Murato” është ndaluar I.G.(29) nga Manastiri nga policët e policisë kriminale të SPB Manastir.

Ai duke drejtuar automjetin “Pasat” me targa të Manastirit, në afërsi të vendit të quajtur “Grozd”, nga dritarja e hapur ka qëlluar me pushkë ajrore në drejtim të qenve endacakë.

I është marrë një pushkë ajrore “Gamo” të kalibrit 4.5 mm dhe paketimi me diabolos.

Pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim përkatës.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif