Napoli rikthehet te fitorja, thellon diferencën

Napoli rikthehet te fitorja, thellon diferencën

Pas humbjes ndaj Interit, Napoli ka fituar 0-2 në transfertë ndaj Sampdorias.
Politano gaboi nga pika e bardhë në minutën e 6′, por Osimhen gjeti golin në minutën e 19′.

Napoli përfitoi teksa Rincon doli me të kuq dhe në pjesën e dytë Elmas realizoi në minutën e 82′ me penallti.

Napoli mban i vetëm kreun me 44 pikë, 7 më shumë se sa Juventusi ndjekësi më i afërt.

Ndërkohë, në ndeshjen e radhës, luhet Napoli-Juventus.

MARKETING