Napoli nuk di të ndalet, fiton edhe ndaj Romës dhe thellon diferencën me rivalët

Napoli nuk di të ndalet, fiton edhe ndaj Romës dhe thellon diferencën me rivalët

Napoli nuk e ka ndërmend të ndalet dhe vazhdon rrugëtimin drejt titullit kampion. Sonte, ekipi i Spalletit mundi 2-1 Romën, duke shkuar kështu në kuotën e 53-pikëve, në vendin e parë.
Minuta e 17-të do sillte një nga episodet më të rëndësishme të ndeshjes. Osimhen tregon kasin e tij, atë ccka jemi mësuar ta shikojmë, goditje e bukur e nigerianit e cila nuk ka fund tjetër përvecc rrjetës. Asist Kvara, i konfirmuar te napoletanët.

Ekipi i Mourinhos përpiqet që të reagojë dhe vendos ekuilibrat pak minuta nga fundi me italo-egjiptianin El Shaaraëy. Vendasit fitojnë falë golit në fund të Simeone.