Moti i keq në Itali, momenti kur anija “lufton” me detin e stuhishëm (VIDEO)

Moti i keq në Itali, momenti kur anija “lufton” me detin e stuhishëm (VIDEO)

Një anije pasagjerësh, e cila po udhëtonte nga ishulli Ponza për në Formia të Italisë, ka hasur në dallgë prej tetë metrash të premten (20/1), për shkak të motit të keq që mbizotëronte në zonë.

Sipas agjencisë italiane të lajmeve Ansa, udhëtimi, i cili zakonisht zgjat pak më shumë se një orë për shkak të motit të keq, zgjati më shumë se pesë orë , ndërsa pasagjerët ishin në panik.


Pamjet nuk vonuan shumë për të bërë xhiron e internetit. Anija mbërriti në destinacionin e saj pa u lënduar asnjë nga 120 pasagjerët dhe nuk u regjistruan dëme.