Moggi: Ja me sa pikë mund të penalizohet Juve nga hetimi që po bëhet

Moggi: Ja me sa pikë mund të penalizohet Juve nga hetimi që po bëhet

Luciano Moggi rikthehet për të folur për Juventusin dhe bën një parashikim për pikët e mundshme penalitet që mund t’iu hiqen bardhezinjve nga hetimi mbi kontabilitetin e supozuar të rremë të klubit.

“Juve rrezikon më së shumti një ose dy pikë penalizim, por historia e rënies nga kategoria është një shaka Agnelli? Familja është e veçantë dhe për të shkohet në luftë. Kur u largova si menaxher i përgjithshëm, avokati i Juves negocioi për Serie B, duke na fajësuar ne”, – tha ai për “Radio Kiss Kiss”.

Ish-menaxheri i përgjithshëm i Juventusit më pas komentoi përballjen e drejtpërdrejtë mes Napolit dhe lojtarëve të Allegrit, që përfundoi me fitoren 5-1 të bluve: “Pas të premtes i dërgova një mesazh De Laurentiis, duke e uruar për fitoren, por mbi të gjitha për mënyrën sesi ai e menaxhon klubin e tij”.
Mbyllja, kushtuar Kvaraskelia: “Është gjithmonë e pakëndshme t’iu japësh vlera futbollistëve, sepse është po aq i fortë sa janë të mirë ata që shesin. Padyshim që ai vlen më shumë se 100 milionë euro. Nëse Lukaku është paguar më shumë, por nuk di të stopojë topin, atëherë ata që kanë teknikë duhet patjetër të vlejnë më shumë”.

MARKETING