Milani kualifikohet në çerekfinale

Milani kualifikohet në çerekfinale

Kuqezinjtë barazuan pa gola ndaj Tottenhamit, rezultat ky që e kualifikoi në cerekfinale

Ndeshja e parë përfundoi 1-0 për kuqezinjtë.
Tottenhamit iu shuan shpresat në minutën e 77-të kur Romero mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Të premten e 17 marsit italianët do ta kuptojë kundërshtarin.