Manchester Utd shkatërron Leicester Cityn

Manchester Utd shkatërron Leicester Cityn

Manchester Utd ka treguar lojë të madhe, sidomos në pjesën e dytë ndaj Leicester Cityt.
“Djajtë e kuq” shënuan fitore me rezultat 3:0 ndaj Leicester Cityt, në takimin e javës së 24-të të Premier League.

Në asnjë moment nuk u vë në dyshim fitorja e Manchester Utd.

Rashford është trim i kësaj sfide.

Golat i realizuan Rashford (25′ e 58′) dhe Sancho (62′)

Manchester Utd është në vend të tretë me 49 pikë e Leicester City i 14-ti me 24.

Manchester Utd është pesë pikë larg liderit, Arsenalit.