Manchester City shkatërron Arsenalin e Xhakës

Manchester City shkatërron Arsenalin e Xhakës

Manchester City në stilin e kampionit shkatërron me rezultat 4:1 Arsenalin e Granit Xhakës.
Humbje e rëndë për “Topçinjtë” në ndeshjen kryesore për titull.

Duket se Manchester Cityt po i buzëqesh titulli i kampionit, kur merret parasysh se ka dy ndeshje e dy pikë me pak se lideri Arsenali pas javës së 33-të.
Futbollisti De Bruyne (7′ e 54′), Stones (45+1′) e Haaland (90+5′) shënuan për fitoren e Cityt dhe Holding shënoi golin e nderit për Arsenalin.

Xhaka u zëvendësua në minutën e 60-të.

Arsenali kryeson me 75 pikë duke e lënë pas Manchester Cityn me 73.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif