Liverpool dhe Chelsea kualifikohen tutje në Carabao Cup

Liverpool dhe Chelsea kualifikohen tutje në Carabao Cup

Liverpool dhe Chelsea kualifikohen tutje në Carabao Cup

Liverpool dhe Chelsea kanë arritur të kualifikohen në çerekfinale të Carabao Cup.

Liverpool triumfoi 1:2 ndaj Bournemouth, kurse Chelsea fitoi 2:0 ndaj Blackburn.

Gakpo dhe Nunez shënuan për Liverpoolin, kurse Kluivert për Bournemouthin.

Ndërsa, për Chelsean realizuan Badiashile dhe Sterling.

MARKETING