Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi nuk u përfshi në skuadrën e 11 lojtarëve më të mirë të ligës amerikane, Mayor League Soccer (MLS).

Në vitin 2022, Messi fitoi Kupën e Botës me Argjentinën dhe Topi i tij i tetë i Artë ka mbërritur në vitrinën e tij.

Ai zëvendësoi PSG-në me Inter Miamin, duke nënshkruar një kontratë fitimprurëse, duke vazhduar kështu karrierën e tij në SHBA.

Megjithatë, megjithë cilësinë e tij të jashtëzakonshme dhe faktin që fitoi trofeun e parë në historinë e Inter Miami duke fituar Kupën e Ligës, paraqitjet e tij nuk ishin ende të mjaftueshme për ta gjetur atë në ekipin më të mirë të ligës.

Ai ekip përbëhet nga Roman Burki, Matt Miazga, Tim Parker, Walker Zimmerman, Luciano Acosta, Thiago Almada, Hector Herrera, Hani Mukhtar, Denis Bouanga, Giorgos Giakoumakis dhe Cucho Hernandez.

Messi mbërriti në Inter Miami më 15 korrik dhe nënshkroi një kontratë për dy vjet e gjysmë. Megjithatë, për shkak të kohës së ardhjes së tij dhe lëndimeve, ai luajti vetëm gjashtë ndeshje zyrtare në ligë dhe shënoi një gol.

Në total, duke përfshirë ligën, kupën dhe turne të tjera, ai luajti 14 ndeshje për Inter Miami në të cilat shënoi 11 gola. /Telegrafi/

MARKETING