Leao afër nënshkrimit të kontratës së re me Milanin

Leao afër nënshkrimit të kontratës së re me Milanin

Rafael Leao është afër marrëveshjes për një kontratë të re me Milanin, veçanërisht pasi Chelsea ka vendosur të investojë 127 milionë euro në Enzo Fernandez.

Gazetari i njohur italian Gianluca Di Marzio pretendon se një nga pretendentët kryesorë për nënshkrimin e Leaos e ka lënë veten jashtë garës për afatin kalimtar të janarit duke vënë të gjitha burimet e tyre për të siguruar argjentinasin Fernandez nga Benfica për 127 milionë euro.

Manchester City është ende në garë, por i njëjti burim raporton gjithashtu se Leao është gjithnjë e më i sigurt për të nënshkruar një kontratë të re me Milanin, transmeton Klankosova.tv.

Propozimi për pagën në tryezë është rritur në 7 milionë euro në sezon dhe ata po punojnë gjithashtu për të ndihmuar portugezin të paguajë tarifën e papaguar prej 21 milionë eurosh që i detyrohet Sporting CP.

Kontrata e tij aktuale zgjat vetëm deri në qershor 2024, kështu që presioni është në rritje për të marrë atë zgjatje ose rrezikon ta humbasë atë falas verën e ardhshme.

Së bashku me Leaon, Milani shpreson gjithashtu të sigurojë kontrata të reja për Olivier Giroud dhe Ismael Bennacer.

MARKETING