Lajm i keq për Milan, Reali mendon rikthimin e Brahim Diaz

Lajm i keq për Milan, Reali mendon rikthimin e Brahim Diaz

Milan prej kohësh është duke punuar për blerjen e Brahim Diaz, megjithatë ky operacion ka rezultuar goxha i ndërlikuar.

Huazimi i marokenit te “kuqezinjtë” e Itlisë përfundon këtë verë dhe 23-vjeçari do duhet të rikthehet te Real Madrid, klubi që ka në pronësi kartonin e tij.

Në një situatë të tillë çmimi i lojtarit pritet të rritet, gjithmonë nëse madrilenët do pranojnë ta shësin mesfushorin, pasi së fundmi janë shtuar zërta se “Los Blancos” po mendojnë ta mbajnë në skuadër Brahim Diaz-in.