Kurti shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në shkollën në Beograd

Kurti shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në shkollën në Beograd
Beograd, 3. maja 2023.- U pucnjavi, koja se dogodila jutros u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar stradao je pripadnik obezbedenja, a petoro ucenika je povredeno, nezvanicno saznaje Tanjug. Troje dece prebaceno je vozilima hitne pomoci u Tiršovu, od kojih je jedno životno ugroženo, receno je Tanjugu u toj ustanovi. Do pucnjave je došlo u 8.40 kada je ucenik sedmog razreda otvorio vatru na obezbedenje i ucenike. Policija je uhapsila napadaca, za koga je navela da je ispalio više hitaca najverovatnije iz ocevog pištolja. FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ bg

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime pas tragjedisë e cila ndodhi dje në një shkollë në Beograd, ku një 14-vjeçar dyshohet se me armë zjarri vrau nëntë persona e i la të lënduar shtatë të tjerë.

“Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mia më të thella për viktimat e të shtënave në shkollë në Beograd dhe për familjet e tyre. Gjithashtu u uroj shërim sa më të shpejtë të lënduarve në këtë ngjarje tragjike”- ka shkruar Kurti në Twitter.

Nëntë persona mbetën të vdekur dje e shtatë të tjerë të lënduar pas të shtënave me armë zjarri që erdhën nga një i dyshuar 14-vjeçar në një shkollë në qendër të kryeqytetit të Serbisë.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif