Kovaçevski: Jam i pikëlluar nga lajmi i tmerrshëm për tërmetin në Turqi

Kovaçevski: Jam i pikëlluar nga lajmi i tmerrshëm për tërmetin në Turqi

“Jam i pikëlluar nga lajmi i tmerrshëm për tërmetin në Turqi”. Kështu ka shkruar në Twitter kryeministri Dimitar Kovaçevski pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë mëngjesin e sotëm.
“Në emër të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, i shpreh ngushëllimet më të thella presidentit Erdogana për personat që kanë humbur jetën dhe shërim të lënduarve”, shton Kovaçevski. /SHENJA/